List Jakuba Ćwikły do syna Stanisława, 28.09.1936 r.

List napisany dn. 28.09.1936 r. przez Marię i Jakuba Ćwikła do syna Stanisława.

Koperta

P. Stanisław Ćwikła
uczeń III kl. gimn.

Kraków
ul. Radziwiłłowska 27 parter
mieszkanie W.P. Nowickiej

List

Kalwarja-Brody 28/9 1936.

Kochany Stasiu!

Nie będąc pewnym, czy wniesienie do Dyrekcji podania o zniżkę czesnego aż po powrocie Twoim z Kalwarji nie okaże się spóźnionym – dlatego posyłam Ci dzisiaj pocztę. Lepiej wcześniej, niż później. Zanieś więc ją do Kancelarji, oby w szczęśliwą godzinę. Tak się jakoś dziwnie składa, że że nikt ze znajomych nie jedzie do Krakowa, żyła pa? nie ma z czem specjalnie do Ciebie wyprawiać dlatego musisz się tam postarać o pieniądze na Koleji. Nie przyjdzie Ci to z trudnością, bo wyjeżdżasz 3/10 – więc Pani Twoja już 2/10 będzie miała pieniądze więc Ci pożyczy, a Ty Jej po przyjeździe oddasz. Jeżeli by kto 1 lub 2/10 jechał z P.P. Drożdżów do Krakowa to byśmy podali pieniądze p. Nowickiej za Twoje utrzymanie i dla Ciebie na kolej. Jeżeli nie będzie okazji, to postąpisz jak wyżej z pożyczką, a P. Nowickiej zawieziem także pieniądze za miesiąc październik.

Kartkę od Ciebie dzisiaj otrzymaliśmy. U nas także nic nowego – wszystko jak było. Od wczoraj brzydko tylko deszcz a dzisiaj deszcz, zimno, śnieg, no nie taki, żeby go widać było na polu, ale sobie tak razem z deszczem pada.

Już od Cioci Zosi dostaliśmy – „brudy” Twoje w Zakrzowie wypiorą i prześlą „czyste brudy” do Krakowa.

Pred sobotą ani my od Ciebie ani Ty od nas nie wyglądamy żadnej korespondencji. Przyjeżdżaj więc za wypożyczone pieniądze.

A ha! pomyślna nowina. Tadzio został mianowany asesorem /sędzią/ od 1/10 br. Pozostaje nadal w Wadowicach. jak długo tam będzie niewiadomo. Grunt że został już mianowany przez Ministra asesorem sędzią z pensją 260 zł miesięcznie.

Kończąc przypominamy Ci abyś zabrał ze sobą wszystką jaką tylko masz brudną bieliznę.

Całujemy Cię serdecznie
Twoja mama i tatuś

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More