Tajemnicza Tarczyńska

Tarczyńska ?

Z fotografii spogląda na nas młoda dziewczyna. Ma na sobie suknię z rękawami wszytymi w dekoracyjne bufki, oblamowaną z przodu i wokół rękawów kontrastową, jasną taśmą. Na nogach trzewiki za kostkę, na płaskim obcasie. Włosy zebrane prosto z tyłu głowy, nieufryzowane. Trochę dziecięca jeszcze buzia, delikatny uśmiech. Wydaje mi się, że to dorastająca dopiero panienka, kilkanaście lat. Kim byłaś, tajemnicza młoda damo o nieśmiałym uśmiechu?

Zdjęcie zostało prawdpodobnie wykonane w czasie tej samem sesji, która uwieczniła  przedstawiającego Apolonię i Józefa Tarczyńskich – ten sam fotograf, ta sama stylistyka, ta sama kolorystyka odbitek. Czy dziewczynka była młodszą, może ulubioną, siostrą Stanisławy Tarczyńskiej, i dlatego ta zabrała zdjęcie na pamiątkę, odchodząc z rodzinnego domu? A może to zdjęcie przedstawia młodą Stasię? Trudno będzie po tylu latach rozwikłać tą zagadkę.

Fotografia została wykonana przez Adolfa Hirschprunga, mającego swój zakład we Lwowie, przy ul. Grodeckiej 73.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More